Як написати книгу-бестселер на Amazon KDP: повний покроковий посібник
Привіт! На зв'язку Даша)) Ласкаво просимо до нашого блогу, де я розповідаю правду про книжковий бізнес на Амазон. У цьому блозі я розповім покроково, як створити книгу, яка підірве Амазон і стане бестселером. А якщо конкретно, то поговоримо про структуру написання книги. Якщо вам цікава спільнота інших продавців, які займаються Амазон КДП, то я запрошую до нашої безкоштовної телеграм групи Book Busines KDP Amazon. Там ми відповідаємо питання продавців і ділимося своїм досвідом.
Структура створення книги
Перший та дуже важливий крок: створення технічного завдання. Не важливо, чи ви створюватимете книгу самостійно, чи віддасте копірайтеру, нам потрібно зрозуміти що ми хочемо отримати в результаті. Саме з цього розпочинається успіх нашої книги! У всіх людей різна думка і підхід, тому не завжди копірайтер може створити ту книгу, яку ви хочете. Для цього й вигадали поняття технічного завдання. Свою першу книгу я писала самотужки. У мене було відчуття, що зможу написати краще + я хотіла розібратися самостійно, як це зробити. Це допомогло мені дізнатися, як правильно ставити технічне завдання копірайтеру. Але потім для мене цілим квестом було знайти копірайтера! Ми робили максимально докладний опис, і нам було дуже складно знайти потрібних фахівців. У нас витрачалося дуже багато часу на редакторство та правки. Упорядкування технічного завдання, це must have для будь-якого продавця на Амазон. Якщо ви не хочете писати книгу самостійно, я можу порекомендувати наших копірайтерів. Create Book Amazon KDP я можу сміливо рекомендувати кожному. Вони надають багато послуг та одна з них, це створення книг. До речі, вони ще мають готові книги для прибуткових ніш. Мені подобається швидкість роботи та якість. За сім днів вони можуть написати якісну книгу. Я рекомендую готувати книгу під сезон Q4, особливо у прибуткових нішах. Ці книги будуть генерувати вам прибуток у 3-5 разів вище, ніж у звичайний період часу. Що краще створити свою команду копірайтерів або приєднатися до вже готового агентства? У нас є кілька копірайтерів, з якими ми співпрацюємо. Чим більше ми ростемо, тим більше нам потрібно копірайтерів. Новим копірайтером потрібна окрема людина, яка ними управлятиме. Відповідно, цьому менеджеру потрібно платити гроші. Не слід забувати про людський чинник. Копірайтер може захворіти, не мати доступу до комп'ютера чи інтернету. Це тривалий процес, і йому потрібно постійно приділяти увагу. Давайте подивимося на структуру книги, в ній приблизно 13 кроків. Якщо ви вирішили написати свою книгу, вам потрібно розуміти, що це тривалий процес. Свою першу книгу я писала 3 тижні, але це було з самого ранку до вечора. Отже, структура створення книги:
- Яку нішу вибрали?
- Про що книга?
- Аналіз конкурентів
- Назва книги
- Вибір цільової аудиторії
- Переваги книги.
- Створення унікальної торгової пропозиції (УТП)
- Створення змісту книги.
- Створення контенту для книги
- Створення рецептів для книги (це актуально для кулінарки).
- Підготовка шаблону для книги
- Написання книги
- Перевірка книги
Тож тепер давай докладно розглянемо перший крок.
Крок 1: Вибір прибуткової ніші
Я в кожному відео говорю, що вибір правильної ніші, це перший і найважливіший крок. Ваша книга може бути супер цікавою, але якщо це мертва ніша, то користі від цього не буде. Ось кілька відео з мого каналу про пошук ніш для Амазон КДП:
Класним інструментом для пошуку ніші є Helium 10, крута знижка та безкоштовний акаунт Хеліум 10. Промокод VOVA10 дає вам знижку -10% назавжди та VOVA6M20 дає знижку -20% на перші 6 місяців використання програми. Давайте коротко розглянемо основні кроки:
- Аналіз ринку. Вам потрібно детально вивчити тренди та попит серед клієнтів.
- Конкурентне середовище. Перевірте існуючі книги у цій ніші. Нам потрібно озирнутися і зрозуміти, як справи у людей, які продають схожі книги. Якщо ви думаєте, що у вашій ніші немає конкурентів, то ви робите щось неправильно. У будь-якій ніші та бізнесі є конкуренти.
- Потенціал прибутку. Перш ніж написати книгу, нам потрібно зрозуміти її прибутковість. Навіть якщо це найприбутковіша ніша, нам потрібно зрозуміти, скільки ця книга може приносити нам гроші. Лише після цього етапу ми починаємо писати книгу. Якщо ви не знаєте, скільки книга принесе вам прибутку, то не варто цим навіть займатися.
Відео на тему розрахунку фінансового плану для Амазон КДП
- Ваша пристрасть. Вибирайте нішу, яка вам цікава. Це дуже круто, якщо ніша одночасно прибуткова і приносить інтерес. Але таке буває досить рідко. Найчастіше Амазонщики просто шукають прибуткові ніші та пишуть у них книги.
Крок 2: Про що книга?
- Вибір теми. Вибирайте вузьку тему, яка є актуальною на Амазоні. Вам потрібно знайти велику тему і в цій темі вибрати ще вужчу тему, яка має попит. Наприклад, якщо ви берете тему кулінарки, ви не можете написати просто на тему кулінарії. Ні, нам потрібно знайти більш вузьку тематику, наприклад, певна дієта. Вибираєте прибуткову нішу дієт та пишете на цю тему книгу. Якщо брати психологію, то там є величезний вибір. Self help, motivational та ще море всього. Ми максимально звужуємо книгу, при цьому тримаємо попит.
- Про що ця книжка. Ми пишемо лише 1-5 пропозицій для себе. Сухо та без води. Це допоможе нам триматись тематики книги. Можна з цими пропозиціями підійти до 10-річної дитини та запитати її, чи вона зрозуміла про що книга. Якщо вона зрозуміла, то значить у вас все вийшло)) Ваша книга має бути актуальною і доступною для більшості людей.
- Рівень глибини книги. Подумайте, ви пишете книгу для експертів чи початківців? Чи для всіх? У сфері психології це може бути для чоловіків чи жінок окремо. І цього моменту треба перерахувати рентабельність книги. Наприклад, книга з психології на певну тему може бути актуальною більше для жінок, ніж для чоловіків. Або навпаки))
Крок 3: Проведення аналізу конкурентів?
- Вивчення ринку. Проведіть дослідження ринку, щоб визначити ключові ніші та тренди.
- Аналіз конкурентів. Вивчіть книги ваших конкурентів, їх стиль, зміст та відгуки читачів. Вам потрібно орієнтуватись на це при написанні книги. З відгуків ви можете дізнатися, що думають читачі про книгу та що їм сподобалося чи не сподобалося.
- Визначення сильних та слабких сторін. Виділіть сильні та слабкі сторони конкурентів, щоб знайти своє унікальне місце на ринку. Таким чином, ви зможете зібрати лояльну аудиторію для ваших книг.
Крок 4: Назва книги
Ви не можете просто дати своїй книзі назву тільки тому, що вона вам подобається. Це так не працює. Який алгоритм створення назви книги?
- Ключові слова. Назва книги обов'язково має мати ключові слова, які покупці потенційно запровадять у пошук Амазона. Якщо в title або subtitle не буде ключових слів, книга не продаватиметься. Як мінімум її просто ніхто не знайде. Цю назву знаєте тільки ви, інші люди її не знають. Для пошуку ключових слів я рекомендую програму Хеліум 10, за посиланням ти можеш отримати знижку та безкоштовний акаунт!
Як вибрати ключові слова для Амазон КДП?
- Привабливість. Назва книги має бути такою, що запам'ятовується та інтригує. Мета: захопити увагу та підштовхнути до покупки книги. Це не просто набір ключових слів. Вам потрібно їх розбавити, додати фарби! Подивимося приклад:
The Power of Your Dreams (Сила сновидінь), звучить цікаво. Тобто люди, яким цікава тематика снів. Прочитавши підзаголовок, бачимо, що тут у нас книга про те, як Бог спілкується з нами за допомогою снів. Вивчаючи ринок та конкурентів, можна дізнатися багато нового та цікавого про обкладинки, тайтли тощо.
- Перевірка. Після того, як ви створили назву книги, обов'язково проведіть перевірку. Чи є ця назва на Амазоні і чи є у конкурентів схожа назва? Чи має він патент, чи щось подібне. Ніколи не копіюйте назву книги у конкурентів. Це призведе лише до проблем із Амазоном. У нас були кейси в групі, коли блокували книгу або обліковий запис, через невідповідності з правилами Амазон.
Крок 5: Визначення цільової аудиторії
Ваша цільова аудиторія – це люди, які з більшою ймовірністю куплять вашу книгу. Ви повинні знати, хто вони, що їх цікавить, і які проблеми вони намагаються вирішити. Нам потрібно вибрати тих людей, які з максимальною ймовірністю придбають вашу книгу. Щоб ця книга їм сподобалася, ви повинні знати, хто вони, що їх цікавить.
- Визначення вашої цільової аудиторії. Параметри ЦА - наприклад, стать, вік, рівень доходу, і.т.д. Чому нас цікавить стать? Є окремі книги для чоловіків чи жінок, це вже розбивка ЦА. Така ж ситуація із віком, є книги для людей старшого віку, а є для підлітків. Коли ви вважаєте рентабельність своєї книги, то подумайте, чи буде вона доступна для вашої ЦА? Якщо вона коштує 30 $, чи зможе її купити ваша ЦА? Нам потрібно добре розуміти свою ЦА, щоб оптимізувати під читачів свою книгу.
Як знайти цільову аудиторію для свого бізнесу?
- Розуміння інтересів, звичок та переваг ЦА. Це потрібно для того, щоб створити книгу, яка максимально їм сподобається. Нам не потрібні негативні відгуки. Звичайно ж, вони будуть, але нам потрібно максимально зменшити шанси отримати їх. Нам потрібно писати те, що максимально сподобається нашій ЦА. Для цього ми досконало вивчаємо звички та уподобання.
- Болі нашого ЦА. Тепер, з іншого боку, нам потрібно знати та розуміти біль нашої ЦА, щоб закривати ці потреби. Наприклад, якщо ви пишете книгу з теми кулінарки, наприклад, про низько вуглеводну дієту. У цій дієті проблема із солодким чи десертами. Значить, можна подумати про те, як нам створити рецепти десертів, які можна на низьковуглеводній дієті. Це як у лікаря, до нього приходить пацієнт і каже конкретно, що йому болить. Лікар говорить, що робити, щоб зменшити біль.
- Які рішення та інформацію вони шукають. Якщо ви даєте їм інформацію, яку вони шукають, то у вас хороші шанси на просування.
- Чому? Дайте відповідь собі на запитання: чому вони куплять вашу книгу. Які переваги вони матимуть?
Крок 6: Переваги вашої книги
Це може бути трохи складним завданням. Але я рекомендую підходити до цього так: після вивчення біль клієнтів, ми можемо показати переваги нашої книги + деякі фішки можна придумати логічно.
Ось кілька пунктів, які можуть зробити нашу книгу унікальною:
- Інформаційна цінність. Ваша книга має надавати цінну інформацію, яку ваша ЦА із задоволенням читатиме і перечитуватиме. Тут потрібно чітко розуміти, якщо вам здається якась інформація цінною, то не факт, що вона буде такою ж для читача. Саме тому нам потрібно чітко розуміти нашу ЦА.
- Унікальність. Ваша книга має відрізнятися від інших книг у ніші. Вона має мати своє утп. Звичайно, потрібно аналізувати конкурентів, але просто бездумно копіювати їх не варто. Якщо ви копіюєте конкурента на 100%, 80%, 70%, то ваша книга не матиме успіху. Є дуже багато конкурентів, які копіюють наші книги. Чи успішні вони? Ні! Чому так? Просто тому, що це технічна копія книги. Якщо книга погана, то люди залишають негативні відгуки, відповідно, такі книги довго не живуть. Їм потрібно дуже багато грошей вкладати в рекламу, щоби бути в топі.
- Практична цінність. Ваша книга має бути практичною та приносити користь аудиторії. Вона має пропонувати розв'язання реальних проблем. Якщо у книзі тексту багато, а сенсу 0, то шанси успіху мінімальні. Контент, який не дає користі, нікому не цікавий.
- Привабливе оформлення. Книга повинна мати гарну обкладинку, зручний шрифт та структуру. 90% книг купують за обкладинкою. Дедалі менше людей читають опис та булети. Якщо у вас хороша обкладинка, то люди будуть купувати книги активно, але якщо книга не якісна всередині та підуть негативні відгуки, то вже проблема.
Крок 7: Створення унікальної торгової пропозиції (УТП)
Чому покупці мають обрати вашу книгу, а не книгу конкурента? Якщо ви не знаєте відповіді на це питання, дивіться всі пункти вище. Ваше УТП має бути чітким, конкретним та привабливим для цільової аудиторії. Я не раджу робити УТП на 5-10 речень. Це лише одне не велике. Чим ясніше буде ваше УТП, тим більше книга битиме в ціль. Вам потрібно створити УТП так, щоб ви з одним реченням змогли розповісти читачеві все, що він отримає від вашої книги. Існує дуже багато технік і методів складання УТП, але кілька моментів, на які варто звернути увагу:
- Що робить вашу книгу особливою? УТП – це короткий опис того, що робить вашу книгу особливою та відрізняє її від інших.
- Що ваша книжка пропонує читачам? Визначте головні переваги книги, наприклад унікальну методику, свіжий погляд на тему, практичні поради.
- Як ви позиціонуєте свою книгу? Для якої ЦА вона створена? Якщо ви хочете продавати свою книгу для ЦА з вищим рівнем доходу, то вам потрібно подумати, як її варто позиціонувати на ринку?
Крок 8: Створення змісту книги
Мене часто просять оцінити зміст книги, і я не можу відповісти на це запитання, якщо не бачу всіх попередніх кроків. Неможливо відповісти це питання не знаючи конкурентів чи аналізу ніші, ЦА і.т.д. Давайте просто подивимося на важливі моменти у цій частині структури:
- Визначення обсягу та розміру книги. Я вже неодноразово говорила, що перед тим, як писати книгу, потрібно розуміти кількість сторінок книги, її розмір. Це потрібно для того, щоб гарантувати, що роялті буде не менше ніж 7,25 доларів.. Плануйте довжину кожного розділу.. Коли ви порахували маржу і рентабельність, тільки після цього починайте писати книгу. Розділи по 30-40 сторінок, не потрібно цього робити! Якщо ви пишете на тему кулінарки, то тут потрібно 70-75 сторінок, щоб успішно її продавати.
- Створення змісту книги. Розділіть книгу на розділи, розділіть кожен розділ на розділи, створіть список підтем. Зверніть увагу на назву розділів. Коли людина дивиться preview на Амазоні, він звертає увагу зміст. Тому назву розділів теж робимо інформативними.
- Додавання унікального контенту. Доповніть книгу вашими унікальними розділами та особливостями. Це дозволить книзі виділитися на фоні інших та запропонувати читачам щось нове та цінне.. Копіювання книги не приведе до продажу, у вас обов'язково має бути унікальний контент. Ваша аудиторія все це відчуває, вам потрібно зробити аудиторію максимально лояльною до себе. Це особливо актуально для тих, хто хоче написати кілька книг, наша аудиторія має повертатися до нас.
Крок 9: Створення контенту для книги
- Написання глав.
Структура глави: Для кожного розділу коротко вкажіть назву та основну ідею, яку ви хочете передати. Опишіть, які питання чи проблеми будуть розглянуті. Це потрібно, щоб тримати фокус увагу на найважливішому. Я за своїм досвідом можу сказати, що коли ви починаєте писати книгу, у вас може бути дуже сильна емоційне захоплення і ви можете загубити тему. По завершенні книги у нас виходить 200 сторінок, тому що ви хочете написати все на світі. Щоб такого не було, коротко описуємо главу та дотримуємось її ідеї. Не пропускайте цей крок, якщо ви даєте технічне завдання агентству чи копірайтеру. Це допоможе конкретизувати вашу книгу. Кожен копірайтер по-різному бачитиме кінцевий варіант вашої книги. Можливо, у цьому розділі він матиме зовсім інші думки. А така конкретика допоможе вам отримати необхідний результат.
- Цілі глав. Чітко визначте мету кожного розділу та ключові моменти, які мають бути освітлені. Це допоможе зробити контент цілеспрямованим та інформативним.
- Створення тексту. Напишіть текст, використовуючи ясну, лаконічну мову та уникаючи складних термінів та технічних деталей. Починайте писати текст лише після двох попередніх пунктів.
- Редагування і коректура. Проведіть ретельну редактуру і коректуру тексту, щоб переконатися в його грамотності, логічності та стилі.Ви можете приблизно уявити, як вона повинна виглядати. Ви також можете подивитися на конкурентів. Шаблони оформлення можна купити на таких сервісах, як Canva. Цей шаблон ви можете передати копірайтеру. У тематиці психології зазвичай використовується суцільний текст, інколи можуть бути зображення. Якщо ви створюєте кулінарну книгу, то варто розробити шаблон рецептів і дотримуватися його. Ми навіть не використовуємо InDesign, просто застосовуємо звичайне форматування.На мою думку, ідеальне форматування книги не гарантує, що її будуть купувати. Важливо вкладати ресурси в обкладинку та якісний контент. Якщо нехтувати цими аспектами, навіть при гарному форматуванні читачі все одно залишатимуть негативні відгуки.
Крок 10: Форматування книги
Давайте поговоримо про основні моменти щодо форматування книги.
- Вибір шрифту. Оберіть шрифт, який легко читається та відповідає стилю вашої книги. Я не рекомендую використовувати дуже закручений шрифт. Він має гарний вигляд, але читати його складно. Зверніть увагу на те, яким шрифтом користуються успішні компанії. Вони використовують звичайні шрифти, навіть у рекламі.
- Розмір шрифту. Встановіть розмір шрифту, зручний для читання, з урахуванням розміру та типу книги. Я рекомендую розмір 11-12.
- Міжрядковий інтервал. Правильний міжрядковий інтервал робить текст більш привабливим і зручним для читання.
- Відступи. Використовуйте відступи для розділення абзаців та створення візуальної ієрархії тексту.
- Заголовки. Відформатуйте заголовки, щоб виділити ключові теми та покращити навігацію за книгою.
- Список та таблиці. Використовуйте списки та таблиці для структурування інформації та покращення її сприйняття.
Я можу сказати, що якщо ви робите Kindle версію, то вам потрібен верстальник або форматувальник. Свою першу книгу я писала сама та Амазон навіть має програму Kindle Preview, де ви можете форматувати текст. Як мені здалося, ви не зможете все одно зробити так, як воно має бути правильно. Якщо ви хочете, щоб все було клікабельно, зручно, то рекомендую використовувати додаткові сервіси для цього.
Крок 12: Обкладинка
Обкладинка це перше, що бачить читач. Вона має бути привабливою, інформативною та відображати зміст книги. Це одна з найважливіших частин при написанні книги. Якщо у вас виникають думки заощадити на ній, то я взагалі не рекомендую це робити. Ви не заощадите гроші. Швидше за все, ви просто витратите їх на рекламу. Хороша обкладинка зробить дуже хороший CTR. Це дасть вам гарні продажі та зменшить СРС. Якщо ви вкладете 100, навіть 200 доларів в обкладинку, це дуже маленька вартість порівняно з тим, скільки ви вкладете в рекламу.
Не забувайте про важливість ключових слів на обкладинці.
Обкладинка, що продає, збільшить вам сторінку і заощадить гроші на рекламі, так що не економте на професійних дизайнерах. У нас на каналі є відео про те, як зробити обкладинку для книги на Амазон КДП.
Я рекомендую фахівців з Book Busines KDP Amazon для створення обкладинки. Ми самі з ними працюємо!
Як стати бестселером?
Насправді отримати статус бестселера нескладно. Набагато складніше протриматись у ньому. Отримання плашки "Бестселер" на Амазоні може збільшити ваші продажі на 30-50%. Для цього потрібно знайти релевантну категорію у вашій ніші та підкатегорію, де рейтинг бестселера (BSR) становить, наприклад, близько 30 000 або нижче. Якщо ваша книга досягне, наприклад, рейтингу BSR 29 000 за умови, що у вас понад 100 продажів у paperback-виданні на одному ринку, ви станете бестселером. Дуже важливо відправити книгу до релевантної категорії. Інакше Амазон відправить вам “лист щастя” і він сам переставить вашу книгу в потрібну категорію. Проблема в тому, що надалі поміняти цю категорію дуже складно. Приблизно через 3-4 тижні покупці залишають відгуки, якщо ваша книга не має якісного контенту, на неї приходять негативні відгуки та ви можете втратити цей статус.
Ключові особливості успішної книги на Амазон
Давайте коротко розберемо основні моменти, що допомагають стати книзі успішною на Амазон.
- Позитивні відгуки. Позитивні відгуки від читачів підвищують рейтинг книги, що робить її помітнішою для інших читачів. Якщо у вас з'являються негативні відгуки, у видачі ваш продукт з'являється не в топі.
- Цільова аудиторія. Визначення цільової аудиторії книги дозволяє створити максимально релевантний і цікавий для неї контент.
- Обкладинка. Вражаюча обкладинка привертає увагу покупців та змушує їх захотіти дізнатися більше про книгу.
- Ключові слова. Використання ключових слів в описі книги та метаданих підвищує її видимість у пошуковій видачі Amazon. Не забивайте на ключові слова, оскільки вони ранжують ваш продукт у видачі.
Рекомендації для створення успішної книги на Амазон
- Якість. Якість контенту книги – ключовий фактор успіху. Пишіть цінний, цікавий та корисний матеріал, який задовольнить потреби вашої цільової аудиторії.
- Оптимізація. Оптимізація метаданих книги, включаючи заголовок, опис та ключові слова, підвищить її видимість у результатах пошуку Amazon. Ось відео із нашого каналу про SEO-оптимізацію для Амазон КДП: https://youtu.be/CDZLrz9g6LY
- Відгуки. Заохочуйте читачів залишати відгуки про книгу. Позитивні відгуки підвищують рейтинг книги та довіру до неї. Хеліум 10 має круту плюшку, за допомогою якої ви можете запитувати відгуки у покупців на свою книгу, називається вона Helium 10 Seller Assistant. Отримати це безкоштовний аккаунт Хеліум 10 зі знижками!
- Реклама на Амазоні. Без реклами не буде продажів!
Висновок
Сподіваюся, цей огляд був цікавим для вас! Всім хороших продажів!
Підписуйтесь на мій ютуб канал: YouTube канал. Приєднуйтесь в телеграм групу Book Business KDP Amazon!
Бувайте))